Az ingatlan fotósnak érdemes ismernie azokat a kiadványokat, amelyekben a munkájával kapcsolatos képeket találhat. Később, az ingatlan fotózás során pedig felhasználhatja a látottakat, ezekből ötleteket meríthet.
Ebben a blogban a legismertebb, épületekkel – és az azokkal kapcsolatos projektekkel és dizájnnal -foglalkozó online magazinokat veszem sorra. Rengeteg ötletet meríthetünk ezekből az oldalakból, és nem mellesleg gyönyörű fotókat láthatunk az épületekről és a belső terekről. Én magam is gyakran látogatok el ezekre az oldalakra, ahol általában az épületek ábrázolását figyelem és csodálom, persze leginkább fotós szemmel. Némelyik oldalon (például az Architectural Digest magazinra) én is előfizető vagyok.
A legelső ilyen témájú kiadvány az Architectural Record, amelyet 1891-ben alapítottak. Itt az épületek külső megjelenése legalább annyira fontos, mint a belső tereké. Érdekesség képpen egy 1904-ben megjelent szám egyik oldalát is megmutatom. Érdemes észrevennünk, hogy az épületek nagyon korrekt módon vannak ábrázolva, a századelő kezdetleges fotó-technikájának ellenére is.
(A függőleges falak párhuzamosak a kép széleivel, arányos elhelyezést látunk, a kép szélein találhatunk „erős vertikálisokat”, amelyek olyan függőleges képelemek, amelyek nem engedik a szemlélő figyelmét kilépné a kép keretéből. /Első képen villanypózna, másodikon lámpaoszlop/. Arra is ügyelt a fényképész, hogy a vágásnál (bal oldali kép) az ablakokat félbe vágta. Ez egy alapvető „szabály”, hogy tárgyakat, ha szükség van vágásra, félben vágjuk. /Másik két megoldás, hogy vagy teljes egészében ábrázoljuk, vagy elhagyjuk a tárgyat a képről).


Másodikként pedig talán a legismertebb magazint említeném, az „AD”-t, az Architectural Digest folyóiratot, amit 1920-ban alapítottak. Többségében belső dizájnnal foglalkozik, de épületek külső fotóit is megtalálhatjuk benne.

Az Archdaily egy online magazin, 2008-ban jött létre. Építészeti hírek, projektek, interjúk és verseny kiírások találhatók az oldalon. Az építészek és dizájnerek igazi kincses szigete.

A Dwell 2000 óta jelenik meg havonta, szintén építészettel és belső dizájnnal foglalkozik.

A Dezeen egy londoni székhelyű online magazin, 2006 óta elérhető.

Az Azure egy torontói dizájn magazin, az első megjelenés 1985-ben volt.

A Metropolis 1981-ben látta meg a napvilágot, a dizájn és építészet terén nagy hangsúlyt helyeznek a fenntarthatóságra és az innovációra.

A CasAntica egy ritkaság, hiszen egy olasz magazin, ahol elsősorban a toszkán építészet és a modern dizájn kapcsolatát figyelhetjük meg.

Természetesen a magyarországi magazinokban (például Szép Házak, Otthon) is gyönyörű enteriőr és exteriőr fotókkal találkozhatunk. Az új trendek azonban általában a külföldi magazinokban tűnnek fel először. A magyar magazinok is rendelkeznek online felülettel, így a Szép Házak is.

Az Otthon magazin elsősorban a dizájn és belső terek „szakértője”. Azonban már elérhető a Házak című magazin is, ami a házak is ingatlanok külső megjelenésére helyezi a hangsúlyt.

A lakáskultúra szintén a belső dizájn témakörében publikál.

Talán kevésbé ismert a „lakbermagazin” online felület:

A teljesség igénye nélkül próbáltam bemutatni néhány, számomra fontos és érdekes oldalt, ahol az ingatlanokról, házakról és a lakberendezésről olvashatunk, és láthatunk az épületekről gyönyörű fotókat. Érdemes ellátogatni az oldalakra, ha másért nem is, de azért igen, hogy fantasztikus ingatlan- és épületfotókkal találkozhassunk. Egy ingatlanfotós ezeket a kiadványokat inspirációként, és a saját vizuális kultúrájának fejlesztésére használhatja. A professzionális ingatlan fotózás a szakmai /technikai elvárásokon túl hangulatot/ízlést vagy üzenetet is továbbít. Több a valóság „egyszerű” reprezentálásánál.